PALIT VGA GeForce RTX4060 Infinity 2 NE64060019P1-1070L 8GB GDDR6 128bit
Εξαντλημένο
Σημεία ενδιαφέροντος προϊόντος
-Dedicated Ray Tracing Cores
-Dedicated Tensor Cores
-NVIDIA DLSS 3
-Game Ready & NVIDIA Studio Drivers
-NVIDIA GeForce Experience
-NVIDIA Broadcast
-NVIDIA G-SYNC
-NVIDIA GPU Boost
-PCI Express Gen 4
-Microsoft DirectX 12 Ultimate
-Vulkan RT APIs, Vulkan 1.3, OpenGL 4.6
-HDCP 2.3
-DisplayPort 1.4a, up to 4K at 240Hz or 8K at 60Hz with DSC, HDR
-As specified in HDMI 2.1a, up to 4K at 240Hz or 8K at 60Hz with DSC, Gaming VRR, HDR
Σημείωση:
Το mining θέτει την κάρτα γραφικών εκτός εγγύησης, από τον κατασκευαστή.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
-Memory Amount: 8GB
-Memory Interface: 128bit
-DRAM Type: GDDR6
-Graphics Clock: 1830MHz
-Boost Clock: 2460MHz
-Memory Clock: 17Gbps
-CUDA Cores: 3072
-Memory Bandwidth (GB/sec): 272
-Microsoft DirectX: Microsoft DirectX 12 Ultimate
-OpenGL: 4.6
-Bus Support: PCI-E 4.0
-HDMI: HDMI 2.1a
-DisplayPort: DP1.4a x3
-Maximum Digital Resolution: 4K at 240Hz or 8K at 60Hz with DSC, HDR
-Height: 2 Slot
-Board Size: 249.9 x 123.5 x 40.2mm
-Graphics Card Power: 115W
-Recommended System Power: 600W